سرخط خبرها
  • تاریخ انتشار : 1400/09/02 - 14:52
  • تعداد بازدید خبر : 57
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

با حضور بازرس‌کل ایلام انبارهای گمرک شهرستان مرزی مهران بررسی شد

بازرس‌کل استان ایلام در بازدید از اداره‌کل گمرک و انبارهای آن واقع در شهرستان مرزی مهران در جریان آخرین وضعیت موجودی انبارها و فعالیت‌های گمرکی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بازرسی‌کل استان ایلام، مهدی اصلانی در این بازدید با اشاره به اهمیت کارکرد گمرک در شرایط حساس اقتصادی موجود و درآمدهای حاصل از صادرات کالاهای غیر نفتی عنوان کرد: یکی از اصلی‌ترین و مهمترین شاخصه‌های اقتصادی مقاومتی، دستیابی به اقتصاد بدون نفت است و گمرک می‌تواند در امر واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی و صادرات و ارزآوری و همچنین در موضوع مهم مبارزه با قاچاق کالا و ارز نقش‌آفرینی موثر و مفیدی را ایفا نماید.

در این بازدید، توصیه‌های لازم در راستای ارتقای سطح فعالیت‌های گمرکی، ارتباط فعالانه با تجار بخصوص طرف عراقی و کاهش فرآیندهای گمرکی، مدت ماندگاری کالا و سرعت عمل و دقت در ترخیص کالا و در عین حال توجه و کنترل صحت اظهار ارزش سیف کالا و تطبیق اظهارنامه‌ها با کالاهای وارداتی یا صادراتی برای جلوگیری از پوشش‌های قانونی در قاچاق کالا و هوشمندسازی فعالیت‌های گمرکی و نظارت الکترونیک ارائه شد.

غلامی مدیرکل گمرک استان نیز از پیشنهادها و توصیه‌های سازنده بازرسی‌کل در ارتقای سطح فعالیت‌های گمرکی تشکر و از انجام بازرسی‌ها در شناسایی و رفع ایرادات و انجام بهتر ماموریت‌های سازمانی استقبال نمود.

هیات بازرسی استان به منظور بررسی وضعیت موجود انبارهای گمرک و نحوه انجام مبادلات تجاری و ترخیص کالا مستقر شد.

کلمات کلیدی
فرزانه سادات سجادی
تهیه کننده:

فرزانه سادات سجادی

تصاویر

 -  -